Dlaczego gry do nauki to szkolenie przyszłości

gry

Dzięki postępowi uczymy się za pomocą różnych narzędzi i gier, ponieważ uczenie się jest jednym z nich. Ten nowy sposób uczenia się zwiększa efektywność szkolenia. Gry do nauki są tym, czego szukali profesjonaliści eLearning od wielu lat. W tym artykule omówimy główne powody ich sukcesu.

Poprawiają motywację.

W “gry do nauki” są dwa ważne słowa, które mogą wydawać się sprzeczne. W rzeczywistości, jeśli te dwa słowa są używane poprawnie razem, będzie to idealne dopasowanie! Pojęcie gry jest ważne dla twoich uczniów. To jest powód, dla którego będą zmotywowani i zainteresowani szkoleniem. Każdy lubi się bawić i dobrze się bawić, tym bardziej, gdy uczy się umiejętności w tym samym gryczasie. Co więcej, twoi uczniowie będą chcieli wygrać szkolenie i osiągnąć jak najlepszy wynik. Możesz także dodać nagrody do treningu. Poprawi to motywację nawet bardziej niż zwykłą grę. Na przykład, możesz nagrodzić swoich uczniów drobnymi upominkami, jeśli wygrają szkolenie lub system medalowy. Nawet jeśli są to drobne upominki, zachowają chęć wygrywania dla swoich uczniów i będą mieć wrażenie, że zależy ci na ich treningu. W kasynach internetowych jest to funkcja, która działa już od wielu lat. Darmowe spiny bez depozytu zachęcają do darmowej gry, gdzie gracz może trenować aż dopóki stanie się dobrym graczem aby grać na prawdziwy pieniądz.

Pomagają w konfigurowaniu angażujących scenariuszy

gryWażniejszą rzeczą w grach do nauki jest posiadanie interesującego scenariusza. Scenariusz to połączenie środowisk i postaci, które sprawiają, że uczniowie czują, że znajdują się w prawdziwym wszechświecie. Muszą znać środowisko gry, aby dbać o swój trening. Im bliżej rzeczywistości będzie scenariusz, tym bardziej uczniowie będą zaangażowani w szkolenie. Aby stworzyć znajomy scenariusz i dostosować szkolenie, tutaj znowu poważne narzędzie do tworzenia gier jest dobrym wyborem. W narzędziu do tworzenia e-learningu lub oprogramowaniu do symulacji 3D, takim jak ITyStudio, znajdziesz pełną bibliotekę treści z wieloma środowiskami i postaciami, które będą pasować do Twojej firmy.

Ustanawiają cele edukacyjne

gryCele edukacyjne są ważnymi elementami angażowania gier do nauki. Będzie to najważniejsza część pozwalająca uczniom zdobywać nowe umiejętności. Kiedy tworzysz gry do nauki, musisz ustalić swoją strukturę edukacyjną, jeśli chcesz ustawić swoje szkolenie jako profesjonalne szkolenie, a nie jak proste gry. To jedyna część, której nie możesz zrobić z poważnym narzędziem do tworzenia gier. Musisz wiedzieć, gdzie chcesz prowadzić swojego ucznia. Jakie umiejętności chcesz poprawić? Po wykonaniu tej części analizy masz swoje cele edukacyjne.

Musisz zawsze pamiętać o tych celach podczas tworzenia swojego poważnego projektu gier, aby pozostać w dobrym kierunku. To na tych celach edukacyjnych oceniani są twoi uczniowie. W oprogramowaniu do symulacji 3D można wprowadzić cele edukacyjne, aby ustalić ocenę swoich uczniów. Twoje cele edukacyjne będą nazywane kryteriami analizy. Z doświadczenia zalecamy stosowanie od 3 do 6 kryteriów analizy. Analiza będzie zbyt skomplikowana dla ciebie i twoich uczniów, jeśli używasz więcej niż 6 kryteriów; przeciwnie, jeśli używasz mniej niż 3 kryteria, analiza będzie zbyt słaba.

Posted in Gry