Top 3 Korzyści z nauki poprzez zabawę

gry

Gra zachęca do komunikacji

gryGra pozwala dzieciom rozwijać umiejętności mówienia i języka oraz umiejętności słuchania. Dzieci rozmawiają i słuchają podczas gry. Niezależnie od tego, czy dzieje się to podczas samotnej zabawy, która zazwyczaj wymaga samodzielnego mówienia i narracji (np. “Teraz mój samochód jedzie pod górę, a potem schodzi, wee, wee, wee”) lub bawić się z towarzyszem, dzieci komunikują się, aby dodać cel grać. Im więcej słownictwa dziecko ma na co dzień, tym większa różnorodność słów, które dziecko włączy do gry. Ten link prowadzi do kasyna online.

Kasyna online zawierają różne rodzaje gier, ale są równie edukacyjne dla dorosłych. Nauczysz się zarządzać swoimi finansami. Nauka poprzez zabawę jest korzystna dla wszystkich grup wiekowych.

Gra Poprawia rozwój poznawczy

Dzieci, które angażują się w udawaną grę, zwykle mają bardziej wyrafinowane poziomy interakcji z innymi. Bergen, D (2002) odkrył, że coraz więcej dowodów potwierdza powiązania między zdolnościami poznawczymi a udawaną grą o wysokiej jakości. Ponadto, jeśli dzieci są pozbawione zabawy, ich długoterminowe zdolności związane z rozwiązywaniem problemów, umiejętnościami społecznymi i dziedzinami akademickimi (np. Umiejętność czytania i pisania, matematyka i nauka) mogą zostać zmniejszone. Złożoność tych umiejętności pokazuje, że wiele obszarów mózgu jest najprawdopodobniej zaangażowanych. Więcej informacji znajduje się w pełnym opracowaniu Bergen. Dodatkowe badania na temat korzyści płynących z nauki poprzez zabawę pokazują, że:

gry-Dzieci, których ojcowie bawiły się z nimi, miały większy poziom wyobraźni i zdolności poznawczych niż te, których ojcowie nie bawili się nimi. -Dzieci bawiące się z rodzicami uczestniczyły również w innych zajęciach, miały pozytywne zdrowie psychiczne, silniejsze przyjaźnie i doświadczyły silniejszej więzi rodzinnej w porównaniu do tych, których rodzice nie bawili się tak bardzo z dziećmi. -Dzieci, których matki grały z nimi, wykazywały większy poziom przywiązania do swoich matek i cieszyły się bardziej pozytywnym rozwojem w porównaniu do dzieci, których matki nie grały z nimi regularnie.

Gra zachęca do budowania relacji

Gra pomaga promować rozwój umiejętności społecznych. Dzieci, które bawią się z rodzicami i rówieśnikami, uczą się, jak relacje działają poprzez ich doświadczenia z zabawą. Ponieważ gra staje się ważniejsza w życiu dziecka, zaobserwowano wzrost liczby i jakości przyjaźni. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że umiejętności społeczne są istotną częścią rozwoju języka. Język to o wiele więcej niż tylko wypowiadane słowa!

Posted in Gry